WEB-нотатки - записник он-лайн. Безкоштовні програми

CLCL 1.1.2 Менеджер буфера обміну 1.1.2

Щоб встановити програму потрібно розархівувати її в папку з програмами і запустити екзешник.

Буфер обміну - це набір функцій і повідомлень, який дозволяє додаткам зберігати в пам'яті дані і передавати їх між різними додатками. Об'єкт в буфері обміну може бути представлений в будь-якому форматі даних, званому форматом буфера обміну. 


Проше кажучи, перебуваючи в одному додатку, наприклад в блокноті, Ви можете виділити потрібний Вам об'єкт, скопіювати його і вставити в будь-якому іншому додатку. Все б добре, але є одна невелика "проблема" - в буфері обміну, за замовчуванням, не може находіьтся більше одного об'єкта. Точніше, Ви можете скопіювати хоч 10 файлів, але якщо після цього Ви скопіюєте текст або картинку - файли, щоб їх кудись вставити, доведеться копіювати заново.


Функція розширення буфера обміну з'явилася в пакеті Microsoft Office 2000 - там був 24 позиційний буфер.

Раз вже такі гіганти, як Microsoft, взялися за вирішення цієї проблеми - внесемо свою лепту. Хочу познайомити Вас з чудовою програмою для кешування буфера обміну, ім'я її - CLCL 1.1.2.

Програма підтримує російську мову, російська версія в архіві важить всього 145 кілобайт. 


Запускаємо програму, в треї (tray) з'являється іконка-скріпка:


Якщо два рази натиснути на цю іконку, з'явиться журнал збережених об'єктів, кількість яких визначається в налаштуваннях, куди ми зараз вирушимо. Правою кнопкою тиснемо на іконку, вибираємо "Параметри" - з'являється вікно налаштувань. За замовчуванням кількість об'єктів рівне 30, але особисто для мене цього замало - поставив 50. У принципі, більше нічого не потрібно налаштовувати, програма вже працює.


Щоб перевірити її працездатність, виділіть шматок тексту і скопіювати його.



Після цього виділіть ще один шматок тексту і так само скопіювати його.


Після чого натисніть комбінацію клавіш "Alt + C" - з'явиться вікно журналу з двома, тільки що скопійованими нами об'єктами. Не було б цієї програми, перший текст, який ми копіювали, пропав би. Але тепер будь-який з уривків можна вставляти куди завгодно.



Програма підтримує різні формати для копіювання - можна зберігати текст, виділення в графічних редакторах (зображення), прості файли. Причому малюнку в списку вставки відображаються як невеликі ескізи, розміри яких Ви так само можете налаштувати в опціях. Якщо якісь з об'єктів у вікні вставки Вам не потрібні - двічі натисніть на іконку в треї (tray) і в вікні, що з'явилося журналу видаліть непотрібні об'єкти:


У налаштуваннях ми вказали, що максимальна кількість збережених об'єктів 50. По досягненні цього числа, найстаріші записи зникнуть, на їх місці з'являться нові. Буває, щоб у списку вставки весь час був якийсь об'єкт, наприклад адресу електронної пошти, телефон, пароль або ще щось - якісь об'єкти, які не замінюється. Для цього їх потрібна в журналі програми зберегти в "Зразки":


Тепер ці об'єкти будуть завжди доступні, їх можна вставляти точно так само, як всі інші:


Ось, власне, і все. Програму можна прописати в автозавантаження - це дозволить Вам використовувати ті об'єкти, які були поміщені в буфер до перезавантаження.

Функціональність CLCL можна розширювати за допомогою plugin-ів, які, як і сама програма, знаходяться на сторінці завантаження. Серед них можливість перетворювати текст - прибирати форматування, програвати звуки при копіюванні, вставка HTML-тегів, дерево журналів, редагування малюнків, пошук текстів та інші.

Так само на сайті є вихідні коди програми - Ви можете скачати їх і змінити щось під себе.

[ Скачати з сервера (145.0 Kb) ]
Завантажень: 348
12.05.2010, 15:17
Категорія: Додатковий функціонал · Додав: mr_smith
Переглядів: 1491 · Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

 
© pya.at.ua 2009 - 2025
Хостинг від uCoz